29 Ağustos 2015 Cumartesi

  Amigurumi Fil
 Haydi Bismillah diyerek ilk çalışma paylaşımımı yapıyorum. Son zamanların trend hobisi amigurumi yani minyatür örgü çalışmamla sizlerle birlikteyim. Ne yalan söyleyeyim bu hobi ile tanıştığımda biraz gözüm korkmuştu. Her sıranın detaylıca yapılışını anlatan tarifler acaba ben de yapabilir miyım ? Sorusunu uyandırmıştı. Fakat evde bulunan bir yumak iplikle bu sevimli fili örmeye başlayınca durumun hiç de öyle olmadığını anladım. Filceğizimin nasıl olacağını görmek için sabırsızlıkla,harıl harıl ördüm. İşte sonuç:-)


Küçük çocugu olan annelerin ve anne adaylarının severek yapabilecekleri bir oyuncak. Tabii kuzucukların da bir o kadar severek oynayacakları bir oyuncak. Tamamen dogal ürünlerle yapıldığı için de sağlıklı. Hem emekle yapılan ufacık bir bez bebeğin degerını hazır ürünlerle kıyaslayamayacağımızı kim inkar edebilir ki.
Gelelim nasıl yaptığıma, anlatımı amigurumi aşkı adlı sayfada var, bunun gibi bir sürü çalışma detaylı anlatılmış. Önerebileceğim güzel bir sayfa. Ben elimde bulunan nako rekor iplikle ördüm, içine boncuk elyaf doldurdum. Fakat ögrendiğim kadarıyla bu iş için en uygun iplik nako pırlanta. Benden söylemesi:-)
Umarım faydalı bir post olmuştur. Begenileriniz ve yorumlarınız beni bu yolda cesaretlendirecektir. Bu çalışmayı yapmak isteyenlere şimdiden kolay gelsin:-) bol emekli, sevgi dolu günler diliyorum:-)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder